Next Gen Boys

Place Name Results Best of 2 Runs Qualified For LBS Age Home
1 Toan Krauskopf :58.34 Qualified 11 Smithers, BC
2 Izaiah West :58.94 Qualified 10 Fox Island, WA
3 Max Stanford 1:01.03 Qualified 10 Stannyland, WA
4 Brody Winger 1:01.07
10 Bend, Oregon
5 Jonah Johnson 1:02.32 Qualified 9 Bellingham, WA
6 Gavin Whiteaker 1:06.82
10 Van Zandt, WA
7 Laird Ferrel 1:06.86
11 Bainbridge Island, WA
8 Jonas Gaces 1:08.09
8 Squamish, BC
9 Teo Bergsma 1:10.77
11 Bellingham, WA
10 Zane Divelbess 1:11.63
10 Bainbridge Island, WA
11 Dylan Martin 1:11.64
10 Maple Valley, WA
12 Austin Weeks 1:13.63
11 Blaine, WA
13 Caleb Montoya 1:14.28
10 Wenatchee, WA
14 Dixsan Martin 1:16.24
8 Maple Valley, WA
15 Blake Bishopp 1:24.80
7 Bellingham,
16 Bjorn Fredriksson 1:25.44
7 Seattle, WA
17 Caleb Ingersoll 1:27.92
9 Hood River, OR
18 Reef Porcheron 1:34.64
6 Squamish, BC
19 Wyatt Jacobs 1:39.05
9 Mt. Vernon, WA
20 Karsten Haley 1:42.22
8 Snohomish, WA
21 Oliver Pettibon 1:47.56
6 Seattle, WA
22 Owen Jacobs 2:05.71
6 Mt. Vernon, WA

Next Gen Girls

Place Name Results Best of 2 Runs Qualified For LBS Age Home
1 Avery Simmons 1:03.48 Qualified 10 Glacier, WA
2 Amelia West 1:08.24 Qualified 10 Port Angeles, Washington
3 Leighli Porcheron 1:08.35 Qualified 11 Squamish, BC
4 Flora Sullivan 1:21.21
11 Port Angeles, WA
5 Riley Eichner 1:26.76
8 White Salmon, WA
6 Ayla Cummins 1:27.13
8 Sequim, WA
7 Lydia Ingersoll 1:52.17
7 Hood River, OR
8 Niele Colford 1:55.65
9 Sumas, WA

Juniors

Place Name Time Qualified For LBS Age
1 Cannon Cummins :55.76 Qualified 13
2 Maximus Loeb :56.74 Qualified 15
3 Chet West :56.93
12
4 Phoenix Knadler 1:03.53
12
5 Tanner Roppel 1:04.81
14
6 Reese Cannon 1:08.96
13
7 Miles Colford 1:12.47
14
8 Josie Adkinson 1:13.20
12
9 River Watts 1:13.97
12
10 Alan Baird 1:22.64
13
11 Jackson Rylant 1:26.32
12

Younger Amateurs

Place Name Time Qualified For LBS Age
1 Colin Woodward :54.75 Qualified 18
2 Jordan Byford :55.17 Qualified 17
3 Hank Kennedy :56.88
19
4 Koal Reyes-Schulze :58.30
17
5 Gage Farrar :58.72
16
6 Brady McDonell :58.85
18
7 Andrew Twedt :58.96
19
8 Benjamin Van Veen 1:00.05
18
9 Dryw Hopps 1:00.25
17
10 Ryland Joseph 1:05.53
19
11 Bailey Torres 1:08.03
16
12 Miles Freelan 1:12.29
16
13 Ryley Cannon 1:13.82
18
14 Zoe Honcoop 1:23.04
16
15 Loren Howe DQ
19
16 Noah Walz DQ
16

Pro Men

Place Name Time Qualified For LBS Age
1 Quinn Baumberger :50.23 Qualified 33
2 Andy Bergin-Sperry :51.24 Qualified 28
3 Robin Foster :51.33
29
4 Jason Loeb :52.57
46
5 Brendan Keenan :53.34
35
6 Zachary Beh :53.81
26
7 Mark Rainery :53.90
31
8 Che Contreras :54.33
31
9 Bryan Hartman :55.53
41
10 Andrew Burns :55.94
27
11 Noah Mireault 1:00.13
29